Auto reviews

Konkurencyjnośc
 

Analizując doświadczenia z innych krajów i przykłady z naszego rynku myjnie innej kategorii niż myjnie bezdotykowe nie stanowią dla myjni bezdotykowych poważnej konkurencji.

Poza czynnikami ekonomicznymi, jakością i szybkością wykonania usługi myjnie innych kategorii stanowią ofertę dla klienta o zupełnie innym profilu. Najlepszym tego przykładem jest obecność myjni bezdotykowych na niektórych stacjach benzynowych gdzie znajdują się także myjnie portalowe. Obecność tych dwóch typów myjni w jednym miejscu nie koliduje w uzyskiwaniu przez nie zamierzonych przychodów.

Podobnie sytuacja wygląda przy obecności w jednym miejscu myjni ręcznej i bezdotykowej. Myjnie bezdotykowe nie stanowią konkurencji dla myjni ręcznych znajdujących się na parkingach niektórych marketów. Profil klienta korzystającego z myjni ręcznej i myjni bezdotykowej jest zupełnie inny.

Cena za usługę mycia na myjni bezdotykowej to zaledwie 8-10zł (lecz trzeba ją wykonać własnoręcznie), na myjni ręcznej to średnio 30 - 40zł.

Bogatszy klient wybierze usługę myjni ręcznej (gdzie to pracownik myjni myje pojazd), jeżeli takowa znajduje się na terenie obiektu. W tym czasie klient będzie mógł spokojnie wypić dobrą kawę i poczytać gazetę. Myjnia ręczna, która znajduje się na terenie danego obiektu nie straci swoich klientów, gdyż usługa ta skierowana jest do zupełnie odrębnej grupy docelowej.

 

 

Zalety:

- Myjnia bezdotykowa przyciąga dodatkowych klientów na tereny obiektu, na którym się znajduje. Generuje dodatkowych klientów, którzy skorzystają z oferty danej stacji benzynowej/marketu/centrum handlowego.


- Nowoczesna technologia mycia, w której nacisk kładzie się na jakość (system bezdotykowy nie rysuje lakieru).


- Niska cena usługi dla klienta.


- Szybkość i doskonałość mycia.


- Uniwersalność obsługiwanych pojazdów.


- Niskie zużycie wody i detergentu.


- Funkcjonalne i przyjazne dla kierowcy miejsce do mycia pojazdu.


- Ergonomia urządzeń - klient nie męczy się ani nie brudzi podczas mycia auta.


- Samodzielność wykonania mycia przez klienta.


- Moda na proekologiczne zachowanie.


- Trwałość systemów - myjnie działają nawet do 15 lat.


- W zakresie ochrony środowiska, pełna kontrola nad stosowaną chemią, zrzutem ścieków, utylizacją odpadów.


- Cena usługi dla klienta myjni jest tak atrakcyjna (już za 5 zł można umyć auto), że nie opłaca się myć auta na własnym ogródku, w garażu czy na parkingu osiedlowym, gdzie próżno szukać separatorów ścieków. Koncepcja stworzenia przyjaznego profesjonalnego miejsca mycia pojazdów, gdzie zastosowano pełne systemy przygotowania wody i ekologicznie bezpieczną chemię minimalizując dzięki temu szkodliwy wpływ na środowisko.


- Dzięki systemowi podgrzewania posadzki myjnia funkcjonuje także zimą przy wysokich minusowych temperaturach czego dowodem są klienci myjący swoje auta przy temperaturze dochodzącej nawet do -25 stopni. Zamiast odśnieżać samochód prościej jest zmyć śnieg gorącą wodą. Wyniki pokazują, że zimą pomimo mrozów myjnie generują większe obroty niż latem. W tym okresie bardzo dużo klientów chce umyć brudny samochód ze śniegu i zamarzniętego błota.